Oosterhout: Difference between revisions
Knorrepoes (talk | contribs) m (Text replacement - ".hag.jpg|center]] <br/>Het wapen in de Koffie Hag albums +/- 1930" to ".hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de Koffie Hag albums +/- 1930") |
Knorrepoes (talk | contribs) No edit summary |
||
Line 22: | Line 22: | ||
|align="center"|[[File:oosterhout.ok.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Oldenkott]] albums +/- 1910 | |align="center"|[[File:oosterhout.ok.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Oldenkott]] albums +/- 1910 | ||
|align="center"|[[File:oosterhout.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | |align="center"|[[File:oosterhout.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | ||
|- | |||
|align="center"|[[File:oosterhout1.jpg|center|400 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Briefhoofd, 1976 en 1985 | |||
|} | |} | ||
Revision as of 16:32, 3 April 2016
Portaal Nederlandse Overheidsheraldiek
Portaal Nederlandse overheidswapens |
Onderdeel van: Heraldry of the World |
Nederlandse heraldiek:
Overzeese heraldiek:
|
Nederlandse heraldische verzamelobjecten
|
OOSTERHOUT
Provincie : Noord Brabant
Opheffing : -
Toevoegingen : -
I : 16 juli 1817
"Van zilver, beladen met 3 liggende halve manen van sabel. Het schild ter wederzijde vastgehouden door een klimmende leeuw en gedekt met een kroon van goud."
NB : de leeuwen zijn van natuurlijke kleur, de kroon heeft 17 parels, waarvan 3 verhoogd.
Oorsprong/verklaring
Het wapen is afgeleid van het wapen van Polanen. Jan II van Polanen volgde in 1353 Willen van Duvenvoorde (bijgenaamd Snikkerieme) op als heer van Oosterhout.
De kroon werd nog niet afgebeeld door Van Goor in 1744. De gemeente voert het wapen met een gouden kroon van 5 bladeren.
Het wapen in de Oldenkott albums +/- 1910 |
Het wapen in de Koffie Hag albums +/- 1930 |
Briefhoofd, 1976 en 1985 |
Contact and Support
Partners:
Your logo here ?
Contact us
© since 1995, Heraldry of the World, Ralf Hartemink
Index of the site
Literatuur : vHam, 1984; Goor, 1744