Mottoes in Latin: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(→D) |
(→C) |
||
Line 371: | Line 371: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"| | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"| | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Settle]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Settle]] | ||
|- | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Cedat fortuna pritis | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"| | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Field Artillery School, US Army]] | |||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Centum salutationes | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Centum salutationes |