approved, Administrators
172,699
edits
(→S) |
(→S) |
||
(6 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
Line 73: | Line 73: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Ad omnia paratus | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Ad omnia paratus | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Prepared for everything | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Prepared for everything | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Nordic Battle Group, EU]], [[Canadian Forces Base Shilo, Canada]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Nordic Battle Group, EU]], [[Canadian Forces Base Shilo, Canada]], [[EML Admiral Cowan (M313), Estonian Navy]] | ||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Ad pontes prospicimus | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Ad pontes prospicimus | ||
Line 1,273: | Line 1,273: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|In the name of God | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|In the name of God | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Basiliek van de H. Amelberga te Susteren]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Basiliek van de H. Amelberga te Susteren]] | ||
|- | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|In nomine libertatis | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|In the name of liberty | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[EML Sakala (M314), Estonian Navy]] | |||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|In novitate vivam | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|In novitate vivam | ||
Line 1,677: | Line 1,681: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"| | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"| | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[General Accident Insurance]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[General Accident Insurance]] | ||
|- | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|More maiorum | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"| | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[EML Tasuja (A432), Estonian Navy]] | |||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Montes excelsi refugio | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Montes excelsi refugio | ||
Line 2,156: | Line 2,164: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Pro patria | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Pro patria | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|For the motherland | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|For the motherland | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Cornwall (Ontario)]],[[Royal Canadian Regiment, Canadian Army]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Cornwall (Ontario)]],[[Royal Canadian Regiment, Canadian Army]], [[EML Admiral Pitka (A230), Estonian Navy]] | ||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Pro rege et fide audax | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Pro rege et fide audax | ||
Line 2,566: | Line 2,574: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"| | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"| | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Royal College of Pathologists]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Royal College of Pathologists]] | ||
|- | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Semper ante | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"| | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[EML Ugandi (M315), Estonian Navy]] | |||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Semper contendo | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Semper contendo |