Scherpenisse: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Knorrepoes (talk | contribs) m (Text replacement - "[[Litwap|" to "[[Civic Heraldry Literature - Netherlands (Heraldische literatuur - Nederland)|") |
Knorrepoes (talk | contribs) |
||
Line 21: | Line 21: | ||
|align="center"|[[File:scherpenisse.ok.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Oldenkott]] albums +/- 1910 | |align="center"|[[File:scherpenisse.ok.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Oldenkott]] albums +/- 1910 | ||
|align="center"|[[File:scherpenisse.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | |align="center"|[[File:scherpenisse.hag.jpg|center|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Het wapen in de [[Koffie Hag albums]] +/- 1930 | ||
|- | |||
|align="center"|[[File:{{PAGENAME}}p.jpg|center|400 px|Wapen van {{PAGENAME}}]] <br/>Poststempel +/- 1970 | |||
|} | |} | ||
Revision as of 06:10, 9 July 2017
Portaal Nederlandse Overheidsheraldiek
Portaal Nederlandse overheidswapens |
Onderdeel van: Heraldry of the World |
Nederlandse heraldiek:
Overzeese heraldiek:
|
Nederlandse heraldische verzamelobjecten
|
SCHERPENISSE
Provincie : Zeeland
Opheffing : 1971 Tholen
Toevoegingen : 1816 Westkerke
I : 31 juli 1817
"In zilver een blauwe dwarsbalk."
NB De gemeente voerde het schild gedekt door een kroon met 15 parels.
Oorsprong/verklaring :
Het wapen is identiek aan het wapen van het geslacht Van Scherpenisse en werd al in de 17e eeuw als heerlijkheidswapen gebruikt.
Het wapen in de Oldenkott albums +/- 1910 |
Het wapen in de Koffie Hag albums +/- 1930 |
Poststempel +/- 1970 |
Contact and Support
Partners:
Your logo here ?
Contact us
© since 1995, Heraldry of the World, Ralf Hartemink
Index of the site
Literatuur : Sierksma, 1962; Smallegange, 1696