approved, Administrators
174,318
edits
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 420: | Line 420: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|History, heritage, diversity | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|History, heritage, diversity | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Norfolk County]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Norfolk County]] | ||
|- | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Hit hard hit fast hit often | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Destroyer USS Halsey (DDG-97)]] | |||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Hold fast that which is good | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Hold fast that which is good | ||
Line 636: | Line 639: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|One and all | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|One and all | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Cornwall]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Cornwall]] | ||
|- | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|One powerful legacy | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Destroyer Wayne E. Meyer (DDG-108)]] | |||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Onward | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Onward | ||
Line 748: | Line 754: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Proudly we serve | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Proudly we serve | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Horsham]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Horsham]] | ||
|- | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Pursue attack vanquish | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Destroyer Truxtun (DDG-103)]] | |||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Ready aye ready | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Ready aye ready | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Maritime Command, Royal Canadian Navy]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Maritime Command, Royal Canadian Navy]] | ||
|- | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Ready now | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Destroyer Momsen (DDG-92)]] | |||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Ready for sea | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Ready for sea | ||
Line 843: | Line 855: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Sharing God’s love | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Sharing God’s love | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Saint James, Stouffvile]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Saint James, Stouffvile]] | ||
|- | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Sharply perseverant | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Destroyer USS Thorn (DD-988)]] | |||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Sincerity | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Sincerity | ||
Line 1,057: | Line 1,072: | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Virtue and vigilance | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Virtue and vigilance | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Hamilton (Scotland)]] | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Hamilton (Scotland)]] | ||
|- | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Vision courage determination | |||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|[[Destroyer USS Nitze (DDG-94)]] | |||
|- | |- | ||
|style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Vision courage integrity | |style="border-style: solid; border-width: 0 1px 1px 0"|Vision courage integrity |